Buna seara! va rog frumos sa mi spuneti ce anume contin ovulele veregen, cat de eficeiente sunt? ?

HPV
Intrebare postata de Utilizator21585674872 cu 4 ani in urma

Tin sa mentionez ca mi a iesit la papanicolau LSIL si am facut HPV, am 2 tulpini 31 si 66, colposcopia din ce mi a spus doamna doctor : " un col aproape normal, se vede o mica modificare, nimic grav... "
mentionez ca folosesc coriolus MRL, vitamica c, vitamina d3 si pe langa acestea am primit ovulele cu sinecatechine, veregen gasite si preparate la o singura farmacie din Bucuresti , nu am gasit absolut nici o informatie despre ele si nu stiu daca sa incep administrarea lor , nestiind mai nimic despre ele, pot face mai rau ? sa irite, afecteze colul ?
astept un raspuns si va multumesc din suflet!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Flo (acum 8 luni)

Buna! Si eu am primit tratament cu ovule veregen. Nu găsesc nicio informație pe internet. Funcționează? Ai avut neplăceri pe perioada tratamentului? Mulțumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Flo (acum 8 luni)

Buna! Si au am început de curând tratamentul cu veregen ovule. Poți sa îmi spui te rog dacă ai obținut rezultate in urma tratamentului? Mulțumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11642236664 (acum 5 luni)

Buna ziua , unde ați găsit Veregen ovule ? Eu sunt din Cluj și nu le gasesc nici în farmaciile fizice nici în on-line. Mulțumesc anticipat pentru răspuns.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Flo (acum 5 luni)

Buna,eu le-am găsit la o farmacie laborator din județul Vaslui. Online le găsești la Farmacia Crisia din București.Prețul a fost de 400 de lei,tratament pe 3 luni(10 ovule pe luna).Nu am avut nicio neplăcere pe timpul tratamentului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Monica (acum o luna)

Buna ziua,le găsiți la farmacia crisia,se pot comanda online pe baza de prescripție medicala

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21585674872 (acum 5 luni)

Nu le am folosit, nu am avut încredere nu știu de ce, am fost la o farmacie cu laborator propriu din București... Am o prietena care a primit de la un medic tratament pt hpv cu ovule naturiste pe baza de miere... Si eu sunt adepta la cât mai natural și credința fetelor. Eu am născut între timp și tre sa refac papanicolau dar mi e teama după ruptura de col de la naștere, în rest, toate bune 🙏🤗

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nexus (acum 5 luni)

Si timp de 3 ani nu ai facut niciun tratament?
Cum ti-a iesit papaniolau in perioada asta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21585674872 (acum 2 luni)

Nu sfătuiesc pe nimeni sa nu se tina de tratamentele primite, eu am oprit orice fel de activitate sexuală și oricum pe timpul sarcinii nu aveam ce tratament sa fac, cele 9 luni, am mers pe credință ca sarcina reglează multe probleme în corp, si una dintre ele cu siguranță am simțit ca s a remediat, aveam un chist la san, nu era periculos, ca m am dus la control, dar a dispărut... O sa ma duc la un pap dar în spatele la toată aceasta poveste, eu știu, în dreptul meu de ce am ales sa cred cu putere ca Dumnezeu vindeca. Și mai este o treaba, fără activitate sexuală, ceea ce știu ca pt. Majoritatea este imposibil, chiar am scăpat de orice fel de disconfort oricât de mic, mare era.... Sănătate multa și Doamne ajuta tuturor!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: